II. Biyomühendislik ve Genetik Günleri (9-10 Mayıs 2014)

Merhabalar,

 Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz I. Biyomühendislik ve Genetik Günleri’nin bu sene ikincisi ile tekrar karşınızdayız.

Davranış bilimleri ve sağlık alanındaki tematik yapısı ve multidisipliner eğitim anlayışıyla dikkat çeken Üsküdar Üniversitesi II.Biyomühendislik ve Genetik Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. İki gün sürecek etkinlikte pek çok genetik mühendisi, biyomühendis ve akademisyen, öğrencilerle bir araya geliyor. Öğrenciler, geleceğin meslekleri arasında gösterilen biyomühendislik ve genetik mühendisliğindeki son gelişmelerin, nöromühendislik teması etrafında ve multidisipliner yaklaşımlarla yorumlanmasıyla bilgi alıyor.

Geçen senekinden farklı olarak bu sene “Nöromühendislik” ana teması etrafında moleküler biyoloji, genetik, ve biyomühendislik alanlarının interdisipliner çalışmaları sonucu günümüz uluslararası akademi platformunda kendine yer edinen bu yeni alanda farklı bakış açılarından bizlere perspektifler kazandıracak konuşmacılarımız olacaktır.

9-10 Mayıs 2014 (Cuma-Cumartesi) tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade Kuzey Kampüs, Nermin Tarhan Konferans Salonunda Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik Öğrenci Kulübü ve Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kulübü ortaklığıyla gerçekleşecek olan etkinliğimize sizleri davet ediyoruz.

Etkinliğimizin ana teması olan “Nöromühendislik” Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik alanlarının interdisipliner çalışmaları sonucu günümüz uluslararası akademi platformunda kendine yer edinmiş ve modern nörobilimin geleceği açısından yüksek öneme sahip olan bir disiplindir. Sunumlarımızda “Nöromühendislik” temasının biyomühendislik, genetik, doku mühendisliği, modelleme ve üretim gibi yaklaşımlar sayesinde daha iyi anlaşılması amacını gözetmekteyiz. Ayrıca 2014 yılının Türkiye ve dünya çapında Beyin Yılı ilan edilmesinden dolayı, halihazırda yürüyen bazı uluslararası konsorsiyumların vaat ettiği bilgileri tartışacak, analitik olarak yorumlayacak ve Nöromühendislik adına bütünleştirici bir sentez yapacağız.

Nörobilim, nörogenetik, nöromühendislik sevenler adına Üsküdar Üniversitesi II. Biyomühendislik ve Genetik Günlerine davetlisiniz!

Konuşmacılarımız ve sunacakları konular aşağıda sıralanmıştır.

Prof. Dr. Nevzat TARHAN (Açılış Konuşması) Üsküdar Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Selahattin Gültekin, , Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı, Biyomühendislik Bölüm Başkanı, “Nörobilimde Mühendislik Uygulamaları”

Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (Türkçe) Bölüm Başkanı, Nöropsikofarmakoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü,  BİR NÖROMÜHENDİSLİK HARİKASI: SİNAPS

Yrd. Doç. Dr. Kenan Ateş, İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araıştırma Enstitüsü Genetik Ana Bilim Dalı, Yetişkin Nörogenezi ve Nöral Rejenerasyonunda Hücre Tedavisi Olarak Nöral Kök Hücreler ve 3D Hidrojel Sistemi”

Dr. Volkan Özgüz , Sabancı Üniversitesi , SU Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Direktörü, “Nöronlardan Kognitif Bilgi İşlem Sistemlerine:  Bir Mühendis Beyin’i Anlamaya Çalışıyor”

Prof. Dr.Oğuz Tanrıdağ, Üsküdar Üniversitesi,  “Beyindeki Dil Sistemi : Bir Doğal Nöromühendislik Örneği”

Prof. Dr. Nihan Erginel Ünaltuna, İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araıştırma Enstitüsü Genetik Ana Bilim Dalı, “Nörodejeneratif Hastalıkların Moleküler Mekanizmaları” 

Doç. Dr. Arzu Çelik, Boğaziçi Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, 

Prof. Dr. Uğur Sezerman, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik Bölümü, “Nörolojik Hastalıklarda  “Omik” Verilerin Bütünleyici Analizi  ile Kişisel  Hastalık Oluşum Mekanizmalarının Aydınlatılması ve  Kişisel Tıp Uygulamaları”

Prof. Dr. Sevil Atasoy , Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı , Adli Tıp Uzmanı, “Biyologların Önlenemez Yükselişi”

Prizma ve Hayat Holding

KAYIT VE BAŞVURU KOŞULLARI
– Etkinliğe Katılım Ücreti 30 TL’dir.

– Grup katılımlarında; 10 Kişi ve üzeri için katılım ücreti kişi başı 20 TL’dir.
(Grup katılımında katılımcı isimleri ve TC Kimlik No’larının mervegozdenur.demirbek@stu.uskudar.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.)

– Katılım bedeli banka hesabına yatırılacaktır.
HESAP:BANK ASYA / ERENKÖY ŞUBESİ
ŞUBE KODU: 0020
HESAP NO: 3191119-51
IBAN: TR28 0020 8000 2003 1911 1900 51
EFT/HAVALE İŞLEMLERİNİZDE AÇIKLAMA KISMINA “USKON-TCNO” ŞEKLİNDE BELİRTİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
ÖRNEK: USKON-12345678911

*Ücret teslim alındıktan sonra katılımcılara kesin kayıt onayı maili gönderilecektir.

*Dekontunuzun çıktısını alarak etkinlik günü yanınızda bulundurunuz.

Kayıt hakkında detaylı bilgi ve kayıt formu için:

https://docs.google.com/forms/d/1TRWIxmmJQ84oDKjsCKvDYcOQnFyJafBBaW2T4pJsISc/viewform

İletişim: 
ÜSGEN Genel Sekreteri Atalay ATA
atalay.ata@stu.uskudar.edu.tr
BİYOM Genel Sekreteri Merve Gözdenur DEMİRBEK
mervegozdenur.demirbek@stu.uskudar.edu.tr

Mecidiyeköy erotik shop için tıklayınız.
Mecidiyeköy sex shop için tıklayınız.
taksim erotik shop için tıklayınız.
taksim sex shop için tıklayınız.
Erotik shop için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.