Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi

 

ADLİ TIP KURUMU BİYOLOJİ İHTİSAS DAİRESİ

Adli Tıp’ta (morg ihtisas dairesinde vb.) staj yapmak her babayiğidin harcı değildir 🙂  Duygusal kişiler burada staj yapmayı hayallerinden bile geçirmemelerini tavsiye ederiz. Aksi takdirde depresyona girebilirsiniz. 🙂

Adli tıp kurumunun biyoloji ihtisas dairesinde öğretilen bilgiler ve cihazlar:

Bu kurumda: DNA izolasyonu (biorobot m48 ve mikrokit ile), Santrifüj, thermomixer, PCR, Real-Time PCR ile kantitasyon, Kapiller Elektroforez, gelen numuneler üzerinde UV ile (crimeskop cihazı) görsel inceleme, asit fosfotaz, PSA kiti ile ve mikroskobik sperm incelemesi, kastle mayer yöntemiyle kan testi, kit ile amilaz testi, bu teknikler ile gelen numuneler üzerinde DNA taşıyabilecek kısımları tespit ederek ve genetik materyaldeki STR(short tendom repeat- kısa tekrar dizileri) bölgelerinden yararlanarak kimliklendirme yapılması, babalık testi

Adli Tıp Kurumu İnternet Sayfası

Beşiktaş erotik shop için tıklayınız.
Beşiktaş sex shop için tıklayınız.
Erotik shop için tıklayınız.
Sex shop için tıklayınız.
Kadıköy erotik shop için tıklayınız.
Kadıköy Sex shop için tıklayınız.

Rıdvan

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Doktora yapmakta.

Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi” için 63 yorum

 • 12 Mart 2011 tarihinde, saat 16:40
  Permalink

  merhabalar ben kocaeli unıv biyoloji bölümü öğrencisiyim dlı tıp ta staj yapmak ıstıyorum bunun ıcın bılgınız varsa paylaşabılırmısnız?

  Yanıtla
 • 12 Mart 2011 tarihinde, saat 19:48
  Permalink

  Adli tıpta staj hakkında ne tür bilgi istiyorsunuz. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek adına size elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

  Yanıtla
  • 11 Nisan 2014 tarihinde, saat 00:12
   Permalink

   Selam 2. sınıf bıyoteknolojı ogrencısıyım almanyada okuyorum (bolum uc yıllık) cok ıstıorum adlı tıp labaratuvarında staj yapmak ve dha once Istanbul unı.de staj yaptım bu saydıgınız teknıklerın yuzde 90ını yaptım lutfen bılgılendırır mısınız nasıl basvurucaz, kabul edılme sansı ve sartları nelerdır?

   Yanıtla
   • 12 Nisan 2014 tarihinde, saat 11:56
    Permalink

    merhaba, staj yapmak istediğiniz yerin telefon numarasını bulun, arayın sorun peşini bırakmayın. kabul edilme şansı her zaman vardır.

    Yanıtla
  • 09 Ocak 2015 tarihinde, saat 19:28
   Permalink

   mrhblar.genetik ve biyomühendislik Gümüşhane üniversitesi okuyorum size sormam gereken sorular var lütfen geri dönüş yapar mısınız..???

   Yanıtla
   • 12 Ocak 2015 tarihinde, saat 10:00
    Permalink

    Üye olup mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Daha sonra isterseniz üyeliği silebilirsiniz.

    Yanıtla
  • 05 Şubat 2015 tarihinde, saat 20:38
   Permalink

   Nasil basvuracagiz staj yapmak için

   Yanıtla
   • 06 Şubat 2015 tarihinde, saat 10:34
    Permalink

    Şartları (Adli Tıp Kurumu resmi bilirkişilik işlevinin yanısıra bir eğitim kurumudur. Eğitim, tıp doktorlarına Adli Tıp konusunda uzmanlık eğitimi şeklinde verilmektedir. Ayrıca, kurum dışı Adli Tıp uzmanlık öğrencilerine de, belirli periyotlarda Adli Tıp Kurumunda staj eğitimi verilmektedir.) sağlıyorsanız yazıdaki adrese tıklayıp Bilimsel sekmesi altındaki Eğitim faaliyetlerine bakmanız gerekmektedir.

    Kurum ile iletişime geçmek için kurumun internet sayfasındaki iletişim butonunu kullanın lütfen.

    Yanıtla
  • 28 Kasım 2017 tarihinde, saat 19:32
   Permalink

   Merhaba ben biyoloji mezunuyum adli tıp a biyolog olarak görev yapmak istiyorum KPSS den dolayı giremedim sizce laborant olarak girebilir miyim veya gitmek için neler yapmalıyım KPSS dışında

   Yanıtla
 • 17 Mart 2011 tarihinde, saat 01:53
  Permalink

  yukarida Adli Tıp’ta staj yapmak her babayiğidin harcı değildir dendi
  bunun nedenini sorabilirmiyim?
  ve staj kac hafta sürüyor bilen varmi?

  Yanıtla
 • 18 Mart 2011 tarihinde, saat 15:27
  Permalink

  Stajın yapan arkadaş 20 iş günü yapmış yani 1 ay.
  Sizce neden o yazı oraya yazılmış olabilir. Tamam işin sadece biyoloji ihtisas dairesinde yani labda görev yaparsanız sorun yok. Ama morg ihtisas gibi dairelerde cesetler ile haşır neşir olabilirsiniz 🙂

  Yanıtla
 • 26 Mart 2011 tarihinde, saat 15:56
  Permalink

  merhabalar. ben moleküler biyoloji ve genetik bölümünde okuyorum bu sene 2. sınıfım ve yaz için olan stajımı adli tıpta yapmak istiyorum basvuru tarihi gibi bir tarih var mı basvuruyu nasıl yapacaz internet üzerinden mi elden mi? şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
  • 02 Temmuz 2015 tarihinde, saat 17:32
   Permalink

   Mrb bana kilis7aralik universitesi moleküler biyoloji ve genetik bölümü geliyor tercih etmeli miyim??yardımınıza ihtiyacım var

   Yanıtla
 • 01 Nisan 2011 tarihinde, saat 17:44
  Permalink

  ben gazi osman paşa 2. sınıf biyoloji öğrencisiyim.Adli tıpta staj yapmam için ne gerekli ve nerelere başvurmam lazım

  Yanıtla
 • 02 Nisan 2011 tarihinde, saat 10:42
  Permalink

  Adli tıpta staj yapmak ile alakalı sorularınızı ilk önce http://www.atk.gov.tr adlı siteden iletişim kısmından hangi şehirde staj yapmak istiyorsanız oradaki kurumun e-mail adresini ya da telefon numarasını arayarak merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Eğer bir cevap alamıyorsanız o zaman biz sorularına cevap bulmaya çalışırız.

  Ama arkadaşlar size şunu söyleyeyim: Eğer karşınızdaki kişiye/kuruma adli tıpta staj yapmayı çok istediğinizi belirtirseniz (söylemeyin onlar anlasın) staj başvurunuz büyük ihtimalle kabul edilir.

  Yanıtla
 • 02 Nisan 2011 tarihinde, saat 10:43
  Permalink

  Geç cevap yazdığım için özür dilerim 🙂

  Vize haftasından yeni çıktık da 🙂

  Yanıtla
 • 14 Nisan 2011 tarihinde, saat 13:16
  Permalink

  Merhabalar.Ben Ege Üniversitesi biyomühendislik bölüm öğrencisiyim.Uzmanlaşma alanımı seçmekte kararsız durumdayım.Adli Tıp da aklımda olan alanlardan biri.Bir biyomühendis olarak adli tıpta çalışırsam ne gibi görevler alabilirim? Aktif olarak mesleki bilgilerimi kullanabilir miyim?
  Şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 • 16 Nisan 2011 tarihinde, saat 16:51
  Permalink

  Şimdilik kısa bir bilgi verelim. Adli tıpta kullanacağınız cihazlar, yapacağınız iş bellidir: kimlik tespiti. Bir biyomühendis Adli tıpta lisans süresince öğrendiği elektroforez, PCR, santrifüj gibi yöntemleri kullanır. Yalnız adli tıpta araştırma yönünden bir şey yapıldığını henüz bilmiyorum. Ama biyomühendislerin çalışabileceği güzel yerlerden biri. Yüksek idealleriniz yoksa bu kurumda çalışabilirsiniz.

  Bunun dışında ŞİMDİLİK daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Ama tekrar bir görüş bildireceğim.

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2011 tarihinde, saat 23:59
  Permalink

  Yüksek ideallerim olduğu için bu bölüme geldim ama Adli tıpta yapacağım işler hem fazla heyecan verici değil hem de çok araştırmaya yönelik değil anladığım kadarı ile.Ben diğer tercihlerime döneyim o zaman.Ama tekrar görüşlerinizi bekliyorum.

  Yanıtla
 • 20 Nisan 2011 tarihinde, saat 00:24
  Permalink

  İdeallerinizin yüksek olması çok güzel bir şey. Umarım ülkem başarılı bir bilim insanı kazanır 🙂
  Adli tıpta, önceden de söylediğim gibi, araştırmaya yönelik bir çalışma yer almıyor. Adli tıpta çalışan kişilerin genellikle biyolog, laborant, tıbbi laborant gibi meslek gruplarından.

  Araştırmalarınızda başarılar dilerim. Umarım çok faydalı projeler yaparsınız 🙂

  Yanıtla
  • 04 Ocak 2012 tarihinde, saat 21:36
   Permalink

   merhaba ben adli tıpta staj yapmak istiyorum. bunun için ne yapmam lazım.yardım edersniz svinirim.

   Yanıtla
 • 22 Nisan 2011 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  Teşekkür ederim 🙂

  Yanıtla
 • 06 Ağustos 2011 tarihinde, saat 01:12
  Permalink

  adli tıpta staj yapmak için ne kadar süre önce basvurmamız gerekir???

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2011 tarihinde, saat 21:40
  Permalink

  Ben Adli Tıp’ta Biyoloji’de 4 hafta staj yaptım. Arkadaşın dediği gibi idealist ler için uygun bir yer değil, rutin prosedürler takip ediliyor. Kuruma girebilmek için de içerden torpil olması lazım her önüne geleni almıyorlar güvenlik amacı ile.Birkaç ay önceden başvurun staj için. Ama kadro iyidir eğlenceli insanlar var güzel vakit geçirirsiniz ilginiz varsa EZ1 ve M48 cihazlarını yakından görme şansınız olur, zaman zaman heyecanlı değişik olaylara şahit olursunuz, elleri kelepçeli bir katilin ya da tecavüzcünün ağzından örnek alırsınız filmleri aratmaz 😉

  Yanıtla
 • 10 Kasım 2011 tarihinde, saat 04:57
  Permalink

  bu yaz staj yapıcam ama nereye başvuru yapıcam nasıl yapcam bilmiyorum.. :S tarihleri nedir ne değildir :S

  Yanıtla
 • 10 Kasım 2011 tarihinde, saat 23:49
  Permalink

  mrb ben cbü biyoloji 3. sınıf öğrencisiyim istda adli tıpta staj yapmak istiyorum 2 sene yazları GATAda staj yaptım adli tıpa nasıl başvurmam gerekir bu konu hakkında bilgilendrmenizi rica ederim 🙂

  Yanıtla
  • 07 Şubat 2015 tarihinde, saat 23:09
   Permalink

   Merhaba Duygu 3. snftayken 2 sene yazları gatada staj yaptığını belirtmişsin . Ben cbu biyomuhendislik birinci sınıf öğrencisiyim ve bu yıl gatada gönüllü staj yapmak istiyorum. Bir tane alttan dersim var . Onun dışında notlarım oldukça iyi . Alttan dersimin olması Gatada gönüllü staj yapmam da önümde bir engel oluşturur mu sence?

   Yanıtla
 • 19 Kasım 2011 tarihinde, saat 16:40
  Permalink

  Duygu meraba sana birşey sormak istiyorum.ben Gata da çok staj yapmak istiyorum ama beni oraya alırlar mi hiç bilgim yok ben de biyoloji 3.sınıf öğrencisiyim bana bu konu da rica etsem yardımci olabilir misin lütfen cevabını bekliyorum msn adresime gönderirsen sana çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 30 Aralık 2011 tarihinde, saat 20:24
   Permalink

   gatada staj için koşullar çok ağır evraklar mart ayı gönderlmş oluyor ankaraya istla sonradan geliyor geniş caplı bir araştrma yapıyorlar iyi de bir referansın olması ve askeri yaşantıya uygun olman lazım

   Yanıtla
  • 24 Ocak 2012 tarihinde, saat 11:17
   Permalink

   Merhabalar bende Ankara gata da staj yapmayı düşünüyorum.Bikaç soru sormak istiyorum stajın hangi tarihler arasında olacağını gata mı belirliyor yoksa bizde şu tarihler arasında yapmak istiyorum diye belirtebiliyor muyuz?

   Yanıtla
 • 19 Kasım 2011 tarihinde, saat 16:44
  Permalink

  Duygu meraba sana birşey sormak istiyorum.ben Gata da çok staj yapmak istiyorum ama beni oraya alırlar mi hiç bilgim yok ben de biyoloji 3.sınıf öğrencisiyim bana bu konu da rica etsem yardımci olabilir misin lütfen cevabını bekliyorum msn adresime gönderirsen sana çok teşekkür ederim. Başvurular ne zaman başlar.lütfen bana geri dön saygılarımla.

  Yanıtla
 • 20 Kasım 2011 tarihinde, saat 18:56
  Permalink

  Bana biri yardım edebilir mi biyoloji 3.sınıfım ama beni zorunlu staj olmadığı için almıyorlar benim öğrenmem gerek staj yapmaliyim yardim edermisiniz

  Yanıtla
 • 28 Kasım 2011 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  Arkadaşlar Adli Tıp-Biyoloji İhtisas Dairesi’ne başvuruları için şu zamanlar ideal. Çok geciktirmeyin. Bir yerden aldığım habere göre bu sene pek stajyer almayacaklarmış. Başvuruya gitmeden önce bir telefon görüşmesi yapın, ondan sonra yüz yüze konuşmaya gidin. Gitmeden önce referans bulmaya çalışın!!

  Yanıtla
  • 19 Temmuz 2016 tarihinde, saat 22:34
   Permalink

   Bisey sorabilirmiyim adli tipta laborant ne is yapar bilgi verirmisin
   getirmiştim

   Yanıtla
 • 03 Ocak 2012 tarihinde, saat 14:16
  Permalink

  Duygu biraz açabilir misin ben nasıl başvurucam ona ne yapmam gerekiyor lütfen biraz anlatır misin.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2012 tarihinde, saat 01:06
  Permalink

  Merhaba ben 4.sınıf biyoloji öğrencisiyim ayrıca tıbbi laboratuvar okudum adli tıpa girmek istiyorum ama galba bu sene biyolog alınmıcakmış doğru mu ? Alıncaksada kaç puan almam gerekir yada laborant olarakta alınım yapılıyor mu?

  Yanıtla
  • 07 Ocak 2012 tarihinde, saat 23:08
   Permalink

   Maalesef bu konuda bir bilgi sahibi değiliz. Kurum ile direk görüşüp ya da ilgilendiğiniz bölümden birisine email atarak bilgi alabilirsiniz. Umarım güzel bir iş bulabilirsiniz.

   İyi günler 🙂

   Yanıtla
 • 10 Şubat 2012 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  Merhaba merve..Bende biyoloji ögrencisiyim..Tıbbi labaratuarı okumam için ne yapmam gerekli yan dal gibi birşey mi…?Yardımcı olursan çok sevinirim..Şimdiden başarılar meslektaşım 🙂

  Yanıtla
 • 20 Nisan 2012 tarihinde, saat 23:16
  Permalink

  1. sınıf moleküler biyoloji ve genetik bölümü öğrencisiyim. staj yapabilir miyim,staj için zorunlu bir ders olması gerekiyor mu

  Yanıtla
  • 21 Nisan 2012 tarihinde, saat 07:31
   Permalink

   Bu sene stajyer öğrenci alınmayacakmış. Ama alınsa bile sizin kabul edilmeniz çok düşük. Çünkü henüz 1. sınıfsınız, daha bir şey öğrenmediniz ki 🙂
   Bence acele etmenize gerek yok. Ama illaki tatilimi değerlendirmek istiyorum diyorsanız size bilimsel kitapları okuyup ezberlemenizi tavsiye ediyorum 🙂

   Yanıtla
   • 22 Nisan 2012 tarihinde, saat 11:44
    Permalink

    Kardeşim tatili değerlendirmek istiyorlarsa ezbere değilde daha çok ihtiyaçlarının yoğun olduğu mikrobiyoloji ve biyokimyaya yönelmelerini söyleyebilirim hobi olması lazım bu meslekte uzmanlaşmak isteyenlerin yani severek ve isteyerek çalışmak daha güzel oldur diye düşünüyorum 😀
    Bu arada sana bir garezim yok biliyon değilmi 😀

    Yanıtla
 • 04 Haziran 2012 tarihinde, saat 02:05
  Permalink

  merhaba arkadaşlar ben g.antep üniversitesi biyoloji 1. sınıfım bu yılki kpssye girmelimiyim yoksa adli tıp için daha çok ders mi çalışmalımıyım yani kpss den gelen memurluk biyolojideki kariyerimi engeller mi .* cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
 • 10 Ağustos 2012 tarihinde, saat 19:01
  Permalink

  merhaba arkadaşlarr ben adli tıp yüksek lisans için başvurdum ve mülakata girecegm…bu konuda tecrübesi ya da bilgisi olan biri beni aydınlatabilirmi lütfen..acaip tırsıyorum:)))

  Yanıtla
 • 15 Ağustos 2012 tarihinde, saat 12:51
  Permalink

  merhaba ben 2012 biyoloji mezunuyum adli tıpta çalışmak için ne yapmam gerekıyor

  Yanıtla
 • 04 Eylül 2012 tarihinde, saat 20:24
  Permalink

  Merhaba ben 2012 biyoloji mezunuyum.Adli tıpta staj yapmak istiyorum ve daha sonra bu bölümde çalışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
 • 29 Ekim 2012 tarihinde, saat 20:56
  Permalink

  merhaba ben hem biyoloji hemde laborant ve veteriner sağlık okumaktayım ve gelecekte adli tıp ta çalışmak istiyorum.. gerek gıda gerek hastahanelerde gerekse veteriner polikliniklerinde stajımı yaptım çalıştımda benim ilerde adli tıpta çalışmam için ne gerekiyor üniversite ortalaması- kpss puanı- yabancı dil… bu gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 05 Kasım 2012 tarihinde, saat 00:19
   Permalink

   KPSS ve yabancı dil gerekiyor. Bir de “bu çocuk iyidir, çok işinizi görür, çalışkandır, başarılıdır vs.” diyen sözü muteber bir referans gerekiyor (yani ben iş veren olsam başvuran kişiyi iyi tanımak isterdim).

   Yanıtla
 • 14 Aralık 2012 tarihinde, saat 23:18
  Permalink

  adli tıp laborant alım mulakatında ne soruyrlar bılen var mı??bır de maasları nasıl?

  Yanıtla
 • 22 Mart 2013 tarihinde, saat 16:46
  Permalink

  Merhaba.Lise öğrensicisiyim moleküler biyoloji ve genetik okusam mezun olduktan sonra adli tıpta çalışabilir miyim ? Öyle bir durum varsa da çalışan olarak hangi görevde işimi yapabilirim ? Biyokimya okusam da çalışabilme imkanım var mı ?

  Yanıtla
  • 25 Mart 2013 tarihinde, saat 09:57
   Permalink

   Merhaba,

   İhtimalin var ama yüzdesi düşük. Çünkü zaten piyasada çok moleküler biyoloji ve genetik okumuş adam var. Adli tıp kurumunun da çalıştıracağı bir kapasite var. Yani çalışabilirsiniz ama açıkçası girme ihtimaliniz düşük.
   Adlı tıptaki göreviniz: Örnek alma, genetik analizler

   Bildiğim kadarıyla biyokimya lisans bölümü olarak tek bir üniversitede var. 1-2 yıl önce bir öğrenci kongresinde (ki biyokimya ile alakalıydı) biyokimyagerlerin sektörde iş bulmakta zorluk çektikleri söylenmişti.

   Bu soruları birden fazla (~10) kişiye sormanızı tavsiye ederiz.

   Yanıtla
   • 09 Şubat 2014 tarihinde, saat 02:00
    Permalink

    merhaba ,bende biyokimya öğrencisiyim ve nerde çalısabilirime dair cevap aramaktaydım ,adli tıp ı düşünüyorum,fakat bizim bolümden adli tıpa alım var mı,şartları neler bilmiyorum,bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler..

    Yanıtla
 • 01 Nisan 2013 tarihinde, saat 12:18
  Permalink

  Merhaba,

  adli tipda bu sene stajer alinmiyormu?

  Yanıtla
  • 10 Nisan 2013 tarihinde, saat 09:50
   Permalink

   Adli Tıp – Biyoloji İhtisas Dairesi bu sene de stajyer almayacak. Şimdilik almayı düşünmüyorlarmış.

   Yanıtla
 • 11 Temmuz 2013 tarihinde, saat 15:03
  Permalink

  Adli Tıp Kurumu uzmanlarından Uz.Dr. İpek ESEN MELEZ’in ‘Adli Genetiğe Giriş’ kitabı Türkiye’de çıkmış ilk adli genetik kitabıdır ve bir Adli Tıp Kurumu stajı yerine geçebilir. Çünkü içinde Adli Tıp Kurumu’nda yapılanlar da anlatılıyor.

  Yanıtla
 • 28 Aralık 2014 tarihinde, saat 19:23
  Permalink

  şimdi siz biyolog olduktan sonra adli tabiblik yapabileceğimizi mi söylüyorsunuz bunun için ne gerekli

  Yanıtla
  • 28 Aralık 2014 tarihinde, saat 23:17
   Permalink

   Adli tıp biyoloji ihtisas dairesinde tabiblikle alakalı olmayacak bir şekilde biyolog olarak çalışanlar var. Fakat gerekenin ne olduğu konusunda ben de sizin kadar bilgisizim. Ama bence ilk gereken şey öğrencinin öğrenciliğini çok iyi yapması. Tabii bunun haricinde başka şeyler de gerekli olabilir.

   Yanıtla
   • 22 Kasım 2015 tarihinde, saat 17:17
    Permalink

    Adli tip biyolog maasi nasil acaba.kurumun olanaklari nasil

    Yanıtla
 • 03 Ocak 2016 tarihinde, saat 21:45
  Permalink

  Ben adlı tipta fizik ihtisas dairesinde çalışmak istiyorum onun içinde mi aynı yorumlaei yaparsiniz

  Yanıtla
 • 04 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:25
  Permalink

  Merhabalar ben aradım taradım bulamadım belki yardımcı olabilecek birisi çıkar arkadaşlar ADLİ TIP KURUMU BİYOLOJİ İHTİSAS DAİRESİ ile ilgili herhangi bir iletişim bilgisi bulmam gerekiyor

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2017 tarihinde, saat 20:21
  Permalink

  merhaba, ben bartın üniversitesi mbg bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. yazın ise gönüllü stajımı yapmak istiyorum staj için. mümkün mü acaba? dönüş yapar mısınız?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.